Банк відмовив у кредиті. Де взяти гроші?

Сьогодні складно знайти людину, в житті якої не виникала ситуація, коли терміново потрібні гроші і взяти їх тут і зараз – нема звідки. Найчастіше, в подібній ситуації на допомогу приходять банки. Кількість пропозицій від різних комерційних банків, великих і невеликих – настільки величезна, що фізично обійти всі організації досить складно. На допомогу приходять сучасні технології, можливість подати заявку на кредит онлайн або за допомогою брокерських організацій. Але, на жаль, навіть такий багатий вибір банків не завжди рятує в вирішенні питання: де терміново взяти гроші? Особливо актуально це в умовах тривалої пандемії коронавируса, коли люди втрачають роботу, майже кожен четверта позика є простроченою і банки відмовляють у схваленні нового кредиту.

Причин відмови банків багато, найчастіше фінансові організації не повідомляють про них. Це може бути пов’язано і з поганою кредитною історією, і з невисокою заробітною платою, і з надмірним фінансовим навантаженням клієнта. Результат один – грошей немає, а вони конче потрібні. Розглянемо варіанти вирішення цієї проблеми без допомоги банків.

  1. Зайняти грошові кошти у близьких або незнайомих осіб

Статистика показує, що поряд зі зверненням до банків для отримання кредиту під відсотки, люди часто займають гроші у рідних і близьких. Не найгірший варіант, особливо якщо ви підтримуєте добрі відносини з друзями і родичами, і вони знають вас – як надійну людину. Плюс цього варіанту ще і в тому, що близькі можуть позичити вам гроші без відсотків і застави. Мінус в тому, що порушення домовленостей може зіпсувати добрі стосунки. Якщо все-таки ви вирішили звернутися за допомогою до близьких вам людей, чітко і конкретно сформулюйте причину позики, обговоріть графік платежів і точні дати повернення, відсоток і можливі штрафи при порушенні термінів повернення коштів.

Якщо варіант зі знайомими не підходить, завжди є можливість позичити гроші у приватних осіб, що надають такі послуги. Найпростіше це зробити по знайомству або рекомендації, або на спеціалізованих порталах і онлайн-біржах.

  1. Мікропозика

Наступним за популярністю варіантом є різні мікрофінансові організації (МФО). Вони розраховані на надання в борг невеликих сум на короткий період. При необхідності перехопитися грошами до зарплати – ідеальне рішення. Мінімум часу, по одному паспорту, і можна оформити все дистанційно. З мінусів: високий відсоток, є обмеження по постійній реєстрації.

  1. Ломбард

Швидко отримати гроші на руки дозволяє ломбард. Найбільш охоче ломбарди беруть цифрову техніку, ювелірні прикраси, цінні речі. Відсотки нараховуються щодня і при поверненні всієї суми з відсотками ваші речі залишаться з вами. Якщо борг не буде повернений в зазначений термін – речі переходять у власність ломбарду. Недоліком цього варіанту можна назвати низьку оцінку вартості речей, що закладаються в ломбард. Максимально можна отримати лише до половини від ринкової вартості вашого майна.

Окремо можна виділити автоломбарди, коли потрібну вам суму ви отримуєте під заставу транспортного засобу. При цьому машина може залишитися на території ломбарду або ви продовжите нею користуватися, без можливості передачі автомобіля у власність. Це залежить від умов обраного вами автоломбарду.
  1. Продаж непотрібних речей

Те, що припадає пилом у вас на антресолях або простоює без потреби, цілком може бути продана тому, кому ці річ потрібніше. Вибір величезний – від побутової техніки, гаджетів, велосипедів і самокатів до дитячого одягу і меблів. А якщо ви є щасливим володарем рідкісних або антикварних речей, то шанси на отримання необхідної суми різко зростають. Швидше за все знайти покупця на ваш товар вдасться на популярних сайтах оголошень, таких як Авито, ОЛХ (Сландо) або Юла, в групах соціальних мереж та інтернет-аукціонах.

  1. Звернутися до роботодавця

Чи не найпопулярніший варіант – якщо ви на хорошому рахунку у вашого керівника і вас знають як відповідального колегу, шанс отримати позику прямо на робочому місці дуже великий. Тут все на розсуд вашого роботодавця, він не зобов’язаний, але якщо вам вдасться переконати боса, то розстрочка без відсотків і застави буде відмінним виходом в пошуку необхідної суми. Повертати борг ви зможете частинами, зручними обом сторонам і відразу з вирахуванням із заробітної плати.

  1. Здача майна в оренду

Йдеться як про рухоме, так і про нерухоме майно. Невикористаний гараж, земельна ділянка, дача або автомобіль – здача в оренду цього всього допоможе вам отримати необхідну суму грошей в найкоротший термін. Рекомендуємо попередньо привести в пристойний вигляд майбутній об’єкт орендаи, якщо він того вимагає і відправлятися шукати майбутнього орендаря на сайтах оголошень. Остерігайтеся шахраїв і обов’язково укладайте договір з описом майна, переданого в оренду.

  1. Заробити

Мається на увазі не основному місці роботи, а будь-який додатковий заробіток, що дозволяє отримати гроші понад зароблених зазвичай. Сьогодні ринок послуг дозволяє знайти підробіток на будь-який смак і гаманець. Згадайте, що ви вмієте робити добре. Лагодити і збирати меблі? Ремонтувати сантехніку? Знаєте іноземну мову? Добре розбираєтеся в комп’ютерах? Красиво в’яжете або малюєте?

Навіть не володіючи унікальними знаннями і навичками, ви зможете знайти додатковий заробіток як кур’єр, помічник при розвантаженні товарів в магазині або розповсюджувач рекламної продукції.

  1. Гранти та краудфандінг

При пошуку грошей для розвитку бізнесу або запуску проекту виходом можуть стати різні програми підтримки від держави, комерційних і некомерційних організацій, гранти. Ще один спосіб – краудфандінг, що допомагає зібрати потрібну суму для реалізації бізнес-ідей за допомогою «кличу» в інтернеті. Потенційні клієнти, інвестори і просто небайдужі люди фінансують вподобану ідею натовпом, хто скільки може.

У висновку хочеться додати, що кожна ситуація в пошуку грошей унікальна, і для кожної є свої унікальні шляхи вирішення. Це залежить від багатьох факторів і вимагає індивідуального креативного підходу в кожному конкретному випадку. Одне вірно завжди – хто шукає, той обов’язково знайде.