Допоможіть закрити мікропозики. Що мені робити?

Якщо терміново потрібні гроші, а часу на залагодження всіх формальностей немає, на допомогу приходять мікропозики. Швидкі гроші на невеликий термін закрутять голову кому завгодно. Тут можна і не розрахувати свої сили, прямо потрапляючи в боргову яму. І тому багато позичальників в якийсь момент розуміють, що більше не можуть платити по позиці без застави. Виникають борги, прострочення. Що робити, якщо це все ж сталося?

Метод від супротивного

Почнемо з того, чого не потрібно робити у разі виникнення простроченої кредитної заборгованості. Не потрібно платити кредитору суму, менше необхідної для повного погашення позики. Наприклад, в надії хоч якось показати себе, як гарного позичальника, перед МФО, яка видала вам позику, багато платять по 500, 1000 гривень на тиждень.

Цього робити ні в якому разі не слід. А все тому, що недобросовісні кредитні організації списують ці суми в рахунок погашення комісії, пені, відсотків. При цьому основна сума боргу залишається незмінною. У підсумку термін погашення подібного займа розтягнеться не на дні, а на роки. Так, отримуючи гроші в кредит на термін в декілька днів, можна платити його до кінця своїх днів. При цьому ви так і не виплатите кредит остаточно.

Якщо ж ви якийсь час платили невеликими сумами по позиці і в якийсь момент перестали це робити, МФО звернутися в суд. І тоді з вас зможуть стягнути ту ж саму суму, як якщо б взагалі не платили нічого. Тому і не рекомендується погашати кредит під відсотки частинами. Як варіант можна взяти новий кредит онлайн і виплатити всю суму, тим самим розрахуватися з небанківської організацією повністю.

Думка експертів юристів

Якщо ж з якоїсь причини ви не можете платити по мікропозиці, багато юристів радять вести переговори. Необхідно розповісти представникам фінансовою організацією, що ви вже не можете оплачувати кредит. Іноді деякі кредитні програми дають можливість продовжити кредитний термін на 28-30 днів.

Багато МФО йдуть на поступки своїм клієнтам. І якщо ви реально не можете з якоїсь серйозної причини платити кредит, скажіть про це чесно. Деякі небанківські організації пропонують рефінансування позики. У цьому випадку підписується новий договір, на підставі якого ви зобов’язуєтеся погасити повну суму основного боргу, а відсотки і пені будете погашати у міру можливості.

Якщо ж ви не можете платити за позикою взагалі, а представники МФО відмовляються йти на контакт, запропонуйте організації звернутися до суду і висловіть свою незгоду з великими відсотками, озвученими кредитором. В рамках чинного законодавства за допомогою суду можна знизити суму відсотків, нараховану на суму боргу неправомірно. Наприклад, якщо ви брали кредит на карту в межах 5 000 гривень, то кредитор не зможе отримати з вас більше 10 000 гривень.

Головний плюс такого звернення – сума стягнення буде обмежена певними рамками. Більш того, за рішенням суду ви як раз і зможете вносити невеликі суми в рахунок погашення свого боргу. При цьому вам більше не потрібно буде думати про те, де взяти гроші, адже борг не зростатиме.

Головний мінус подібного рішення – психологічний вплив, якмй будуть чинити проти вас співробітники МФО і, можливо, колектори. Для цього вони часто використовують позгрози, шантаж, рідше можуть застосовувати фізичну розправу. Часто кредитори ганьблять боржників в соціальних мережах, обдзвонюють і тероризують їх родичів, знайомих і колег по роботі.




Як убезпечити себе від психологічного впливу кредиторів?

Якщо ви все ж вирішили позбутися від мікропозик шляхом судового розгляду, запасіться терпінням. Раніше отримавши гроші на карту, ви могли і не думати про можливі складнощі і про неможливість платити по кредиту. Зараз тверезо оцініть ситуацію і приготуйтеся відбивати психологічні атаки співробітників МФО або колекторів (у разі продажу їм вашого боргу).

Щоб уникнути можливих проблем не реєструйтеся на сайті мірокфінансовой організації через соціальні мережі. В іншому випадку, отримуючи позику на карту, використовуючи свій обліковий запис в соцмережі, ви відкриваєте доступ до неї для співробітників кредитора. Це загрожує переслідуванням в мережі не тільки вас, але і всіх ваших знайомих, друзів. Не варто залишати і контактні дані своїх родичів.

Але якщо уникнути неприємностей все ж не вдалося, можна взагалі ігнорувати ці дзвінки. Юридичної сили таке спілкування не має. Зате чергове нагадування про погашення позики, яке буває і в некоректній формі, вам гарантовано.

«Сплатіть зараз 1000 гривень, інакше завтра накладемо штраф»

Іноді неплатнику пропонують оплатити 1000-2000 гривень зараз, щоб не отримати новий штраф на наступний день. Якщо схожа пропозиція вам надходить, погоджуйтеся на нього лише за умови перепідписання нового договору або отримання письмових гарантій, що підтверджують зарахування коштів в рахунок погашення боргу. Цей документ надалі можна використовувати в якості доказу в суді.

Перегляд свого бюджету

Іноді для погашення боргів, досить переглянути свій бюджет. Візьміть і детально розпишіть:

  • Розмір своїх щомісячних доходів з урахуванням оплати податків.
  • Витрати по оплаті комунальних послуг і т.д.
  • Залишок, який одержують чистими після оплати по всіх рахунках.

Перегляньте цей список уважно. Цілком можливо, що якісь витрати можна скоротити, наприклад, відмовившись від сплати щоденної оренди стоянки. Машину можна ставити і у дворі.

Що робити в крайніх випадках?

Якщо з якоїсь причини ви міцно заплуталися в кредитних боргах і всі спроби вирішити ситуацію не принесли належних плодів, залишається оголосити себе банкрутом. Для цього потрібно написати заяву про банкрутство і подати її до господарського суду за вашим місцезнаходженням (місцезнаходженням боржника).

Процедура платна і буде коштувати кілька тисяч гривень. При цьому врахуйте, що ваше цінне майно може бути продано в рахунок оплати поточних боргів.