Гроші без застави та поручителів: де і як можна отримати?

Періодично брати гроші в кредит на ті чи інші цілі – поширена практика в сучасному суспільстві. Пропозицій в цьому напрямку від банків і небанківських організацій сьогодні достатньо, можна вибирати підходящий варіант за різними параметрами.

В першу чергу це актуально для тих, хто може надати позикодавцеві гарантії – передати майно в заставу або залучити осіб, які будуть віповідати за їх платоспроможність і відповідальність (у вигляді солідарної поруки).

Отримати позику без застави та поручителів складніше. Але і це можливо. Правда, слід бути готовим до того, що процентна ставка за таким кредитом буде вища, оскільки  організації, яка вас прокредитує, потрібна буде певна страховка від ризиків неповернення коштів.

Розглянемо варіанти отримання кредиту без гарантійного забезпечення.

Позика без гарантій від одержувача: що пропонують банки

Отримати в банку гроші, котрі дають нічого натомість, цілком реально за таких умов:

  • наявності позитивної кредитної історії. Важливий момент: відсутність такої історії сприймається майже так само, як і заплямована фінансова репутація. В обох випадках банк не знає, чого від вас очікувати, і не має підстав вам довіряти;
  • наявності доходу, який потрібно буде підтвердити відповідною довідкою. Це може бути заробітна плата, пенсія, допомога, прибуток від комерційної діяльності, дивіденди, одержувані від депозитних вкладів, доходи від акцій, облігацій і тому подібні;
  • позичальник має бути «платоспроможного» віку. Нижній поріг позичальника – 18 років. Верхній – кожен банк встановлює самостійно. Є організації, які можуть видати кредит без застави та поручителів навіть 80-річному претендентові, хоча частіше вік обмежується офіційною межею працездатності, тобто, 60 роками.

Що стосується можливої ​​максимальної суми, можна знайти пропозиції до 2 млн. гривень. Більшість же банків пропонують не більше 1 млн. грн.

Тим, кому відмовили відразу кілька банківських установ – через низький кредитний рейтинг, відсутність офіційної роботи або з інших причин – залишається звертатися до небанківських кредиторів. Переважна більшість з них на сучасному вітчизняному фінансовому ринку – це мікрокредітной і мікрофінансові організації.




Умови отримання кредиту в МФО

Вимоги у таких організацій до потенційних позичальників максимально лояльні:

  • громадянство України і реєстрація в будь-якому регіоні;
  • вік старше 18 років;
  • відсутність заборгованостей по платежах по інших організаціях.

Оскільки гравців цього рівня на сучасному ринку – сотні, можна пошукати МФО з найбільш зручними для вас умовами. Наприклад, вибрати компанію, яка видає позику в день звернення. Або якій достатньо надати лише внутрішньій громадянський паспорт, без пред’явлення другого документа (водійських прав, закордонного паспорта та інших). Або ту, яка запропонує найбільш комфортні графік і спосіб погашення. Також важливо заздалегідь уточнити, чи отримаєте ви готівку або організація перерахує кредит на карту. В останньому випадку карта повинна бути іменна.

Одним словом, умови майже райські. За них ви платите обмеженнями в сумі – фізособа може отримати мікропозику в розмірі не більше 300 000 грн. А ще – процентною ставкою: вона завжди буде вищою, ніж у банку. Таким чином МФО компенсує втрати від неповернень, які є безнадійними.

Страхуємо свою фінансову безпеку: про що потрібно пам’ятати, оформляючи позику

Не варто думати, що, отримавши кредит без застави та поручителів, ви позбавляєте себе від санкцій з боку кредиторів. Штрафи та пені за прострочення ніхто не відміняв. Якщо ви не повертаєте гроші протягом тривалого часу, банк або МФО можуть подати в суд і виграти його. Далі рішення суду потрапляє в державну виконавчу службу. А вона вже має право і підстави вилучати в рахунок погашення боргу майно боржника. Тобто, при поганому збігу обставин, ви все одно можете залишитися, наприклад, без дорогої техніки, автомобіля або навіть дачі – хоча при оформленні договору і не надавали їх в заставу.

Крім того, практика продажу кредитних заборгованостей колекторським організаціям все ще існує. Особливо часто цим «грішать» МФО. А колектори здатні істотно ускладнити життя вам і вашим близьким. Хоча в останні роки держава і намагається регулювати подібну діяльність, недобросовісних або надто завзятих представників даної професії, яких все ще чимало.

Тому головний принцип: можете обійтися своїми силами – не поспішайте брати в борг у організацій. Кращий кредит без застави та поручителів – позика потрібної суми у рідних, друзів або знайомих. Додатковий бонус: в цьому випадку, швидше за все, ви ще й заощадите на відсотках.