Хочу закрити мікропозики, як і де знайти для цього велику суму грошей?

Мікропозики стають все популярнішими серед населення, МФО охоче дають гроші в борг, навіть тим клієнтам, яким відмовляють у банках. Процес оформлення і пакет документів в МФО значно простіший, гроші можна отримати швидко і досить легко. За всім цим ховається фінансова пастка, на мікропозики можна банально «підсісти». Позичальник не встигає озирнутися, як на ньому «висять» кілька мікропозик під відчутний відсоток, і левова частка зарплати йде на погашення боргів. А сам борг і не планує закінчуватися, адже мінімальні щомісячні платежі покривають відсотки і комісії і практично не зменшують тіло кредиту. Гасити мікропозики має сенс відразу і всією сумою. Розглянемо варіанти, як позбутися від боргу по мікропозик і полегшити тягар фінансової кабали.

Якщо прострочень по платежах до МФО немає і у вас позитивна кредитна історія – є сенс звернутися в банк для оформлення рефінансування. Більшість великих банків мають зараз програми, що дозволяють об’єднати всі кредити і позики, знизити загальну фінансове навантаження, знизити відсоток і платіж. Повторимося, що варіант має право на життя тільки за відсутності прострочень, інакше банки вам відмовлять, а це лише погіршить ситуацію і знизить кредитний рейтинг.

Гарним варіантом може стати звернення до рідних або друзям за допомогою. Перед тим як поговорити з близькими, ретельно підготуйтеся. Зберіть інформацію по всім вашим боргами, зв’яжіться з МФО і уточніть повні суми для закриття кредитів. Прикиньте, яку суму щомісяця ви зможете повертати кредитору, на який термін ви будете просити позичити кошти, складіть попередній графік. Спілкуючись з вашим потенційним позикодавцем викладайте всі карти, не намагайтеся замовчувати проблему, чесно і відкрито розкажіть про ситуації, що склалася. Це допоможе привернути до вас людину і створить атмосферу довіру. Зафіксуйте факт позики документально, при необхідності запропонуйте в заставу будь-яке рухоме або нерухоме майно, так кредитору буде спокійніше, а ви з більшою ймовірністю отримаєте необхідну суму грошей, під низький відсоток або навіть без відсотків.
Ще одна відмінна можливість знайти потрібну суму – звернутися до роботодавця. Якщо ви на хорошому рахунку в колективі і відносини з начальством в порядку, така позика може стати найвдалішим рішенням. Зверніться із заявою до керівника, чітко і коротко опишіть мету позики. Великий плюс подібного виходу з положення – відсутність відсотків, гнучкий графік повернення грошей і можливість віддавати борг відразу з заробітної плати.

Рішенням може стати також звернення за кредитом до незнайомих людей, що дають великі суми в борг і що спеціалізуються на цьому. Поговоріть з друзями і колегами, напевно вони підкажуть своїх знайомих, хто зможе вам допомогти. Або зверніться на платформи Р2Р в інтернеті. Термін Р2Р походить від англійського person-to-person, тобто кредитування однієї фізичної особи іншою. Майданчик Р2Р виступатиме посередником в угоді і допоможе убезпечити вас обох, за це вона стягує певний відсоток від угоди.

Виходом може стати також продаж майна, побутової або цифрової техніки, меблів та інших цінних речей. Або здача в оренду будь-якого рухомого або нерухомого майна: квартири, дачі, гаража, ділянки, автомобіля, мотоцикла, човна.

Всі перераховані вище шляхи вирішення питання із закриттям позик МФО фінансово вигідніше, так як мають більш низький відсоток або навіть є безпроцентними. До того ж, ви впливаєте на графік платежів і термін позики в будь-якому вигляді, що допоможе підібрати необтяжливий платіж і термін, зручний вам.