Перший кредит у МФО. Що порадите?

Причини звернення до МФО можуть бути різними: комусь не вистачає грошей до зарплати, у кого-то вже є непогашені борги і йому відмовляють в новий кредит, а хтось взагалі жодного разу не брав позику і у нього чиста кредитна історія. Який б не була причина, звернення до подібної організації завжди буває вперше. Що робити і на що звернути увагу, бажаючи отримати перший кредит в небанківської організації?

Попереджений значить озброєний

Для початку необхідно враховувати важливий момент – не всім МФО варто довіряти. І тому перед тим, як заповнювати заявку на кредит і одержувати заповітні позичкові кошти, рекомендуємо переконатися в благонадійності небанківської організації.

Для цього ознайомтеся з сайтом потенційного кредитора. Зверніть увагу, чи є у нього відкрита звітність, ліцензії. У хороших небанківських організація вся ця інформація знаходиться у відкритому доступі і ознайомитися з нею може будь-хто.

Подивіться, чи є контактна інформація у МФО (телефони, електронна адреса, фізичний і юридична адреса). Спробуйте зателефонувати на обидва телефони, щоб дізнатися, чи реально додзвонитися до кредитного менеджера чи ні.

Не зайвим буде вивчити відгуки клієнтів організації, які в різний момент часу вже брали тут кредит під відсотки. При цьому зверніть увагу на кілька можливих джерел. Це можуть бути фінансові форуми і сайти на кшталт «Отзовік». Тут можна знайти інформацію не тільки про те, де взяти гроші, а й прочитати про конкретний досвід отримання мікропозик в різних небанківських організаціях.

І, нарешті, перш ніж брати гроші в кредит, перевірте наявність вашого кредитора в офіційному реєстрі регулятора. Вся ця інформація є на сайті Національного Банку України. Тут же можна перевірити чи відповідає номер зазначеної на сайті ліцензії реальному номеру на сайті регулятора.

Як вибрати відповідне МФО?

Оформити кредит онлайн можна простим і складним способом. Перший передбачає звернення до кредитного брокера або віртуального майданчику, де можна написати одну заявку і розіслати її відразу в кілька небанківських організацій. Другий же – має на увазі пошук потенційного кредитора і виконання перевірки його на благонадійність вручну.

Для швидкого способу вибору потенційного кредитора можна використовувати спеціальні фінансові майданчики за типом minfin.com.ua або finance.ua. Тут можна полегшити собі пошук, включивши в роботу фільтри по сумі, терміну надання позики і способу отримання.

Вибираємо кредитну програму грамотно

Припустимо, ви вже пройшли стадію вибору і перевірки потенційного кредитора і вирішили взяти кредит на карту. Яку програму вибрати? Для цього потрібно:

  • Ознайомитися з тим, що пропонує небанківська організація.
  • Ви можете подивитись, які в неї вимоги до потенційних позичальників (з якого віку можна взяти мікропозику без застави, графік повернення, способи зарахування).
  • Ви можете подивитись про суму штрафу в разі виникнення прострочення по кредиту.
  • Прочитати, чи передбачено кредитним договором дострокове погашення.
  • Ви можете подивитись, чи є пролонгація (чи можна продовжити кредитний термін) і якщо так, то на який термін.

Не зайвим буде і скористатися кредитним калькулятором. Перш ніж взяти гроші на карту, виконайте попередні розрахунки. Переконайтеся, що заявлені суми вам по кишені.




Для вибору відповідної кредитної програми, можна навіть скласти свою порівняльну таблицю. Тут можна вказати:

  • Наявність вікових обмежень.
  • Необхідний пакет документів.
  • Терміни надання позики.
  • Мінімальнуа і максимальна суму позики.
  • Розмір процентної ставки.
  • Чи необхідно надання заставне забезпечення і додаткові документи.
  • Терміни видачі (день в день, на наступний день).
  • Спосіб оформлення (онлайн або потрібна особистий візит, чи потрібна ідентифікація).
  • Форма видачі (видається чи займ на карту, через систему грошових переказів, зараховується чи на електронний гаманець або будь-яким іншим способом).
  • Порядок погашення (в кінці терміну весь обсяг або часткова оплата раз в два тижні).
  • Способи зарахування обов’язкового платежу.
  • Суми переплати.

Виходячи з отриманих даних, вже можна порівняти кілька кредитних програм від різних МФО. Таким чином, можна вибрати найбільш підходящий варіант кредитування з оптимальним відсотком по кредиту.

Привілеї для перших клієнтів

Коли терміново потрібні гроші, не завжди є час вникати в деталі кредитних програм. А даремно. В рамках існуючої конкуренції багато небанківських організацій пропонують цікаві умови для людей, які вперше оформляють у них мікропозики. Наприклад, деякі фінансові організації пропонують позики під 0% в день при першому зверненні. При цьому для отримання безпроцентної позики необхідно встигнути погасити суму кредиту за 7 днів. В іншому випадку розмір відсотка збільшитися до 1% в день.

У деяких МФО безвідсотковий період триває всього кілька днів, а в інші – відсоток збільшується до 1% в день. Кількість днів при цьому у кожної небанківської організації буде відрізнятися. Є небанківські організації, що працюють на перспективу.

Вони пропонують безпроцентний десятиденний період для кожного клієнта, що звертається в організацію вперше. При вдалому погашенні такої мікропозики, ви можете взяти другий за пільговою ставкою в 0,9% в день. Інші ж – передбачають кешбек в межах 2-5% від суми переплати при вчасно погашеній позиці.

Отже, при зверненні в МФО вперше, перевіряємо благонадійність організації, порівнюємо свої фінансові можливості і потреби, вибираємо організацію шляхом ручного або автоматичного пошуку і порівнюємо кілька кредитних програм від різних організацій.

Головне, перед тим, як давати свою згоду на отримання позики, уважно вивчіть умови надання позики. Особливо звертайте увагу на текст дрібним шрифтом. І, нарешті, оцініть свою платоспроможність тверезим поглядом. Відповідайте собі на питання: чи зможете ви дотримуватися всіх умов протягом усього терміну кредитування?