Плюси і мінуси швидких кредитів

Захворів сусід і потрібно повертати йому терміново борг, а грошей на це немає? Обвалилася стеля в квартирі, конче потрібен ремонт на кухні або потрібні кошти щоб хоч якось перехопиться від зарплати до зарплати? Насправді причини, через що люди беруть швидкий кредит, можуть бути різними. Суть одна – потрібна енна сума і терміново. Така ситуація, напевно, знайома багатьом. Але, як і більшість фінансових операцій – оформлення подібних кредитів має свої переваги й недоліки.

Простота оформлення і лояльне ставлення до клієнта

Терміновий займ можна отримати як в банку, так і у небанківській фінансовій організації (МФО). Тут все залежить від ваших можливостей, пакета документів, які ви готові надати і необхідної суми. Зазвичай при термінової необхідності в грошах, часу на залагодження бюрократичних формальностей немає. І тоді на допомогу приходять небанківські організації, що видають швидкі позики онлайн.

Точно так же, як і банки, вони видають кредит під відсотки. Але на відміну від них, більш лояльно ставляться до потенційного позичальника. Вони закривають очі на відсутність офіційного працевлаштування, наявні прострочення за іншими кредитами, можливі непогашені позики, наявність судимості та інші нюанси. До того ж, тут можна взяти гроші в кредит швидко і на невеликий термін.

Для отримання швидкої позики, досить вибрати мікрофінансову організацію з відповідною для вас кредитною програмою, і подати заявку в режимі реального часу. Термін її розгляду коливається від 3 до 15 хвилин. Отримати кредит онлайн можна за паспортом в цей же день всього за годину. Для цього можна скористатися додатком, підтвердити свої серйозні наміри в СМС і очікувати швидкого зарахування позичкових коштів на карту.

Потрібно платити за терміновість

Якщо лояльність до клієнтів, зручність і швидкість – роблять терміновий кредит онлайн привабливим з усіх боків, то високі відсотки здатні відштовхнути кого завгодно. Тільки уявіть, здавалося б, незначний 1% в день здатний перерости в цілих 30% за місяць. А якщо порахувати відсотки за рік? Це аж 365% річних.

Іноді сума відсотків за отримані гроші на карту може доходити до 700% річних. Ну ще б пак, за ризики і терміновість потрібно платити. Проте максимальна сума за відсотками, стягнутих небанківської організацією з клієнта, суворо регулюється законом.




Можливість отримати гроші на бізнес

Звернення до МФО – справжній порятунок для бізнесменів. Особливо це актуально, коли потрібні гроші без застави, а в банку вам відмовили. Максимум, на що можна розраховувати тут на суму до 2 млн грн., швидке надання позики і мінімальний пакет документів. Для оформлення мікропозик вам знадобляться:

  • Паспорт.
  • ІПН.
  • Виписка з ЕГРІП або ЕГРЮЛ.
  • Податкова декларація.

Пакет невеликий, але він все-таки необхідний. І це прекрасний варіант для тих приватних підприємців, які не знають, де взяти гроші на бізнес.

Серед мінусів подібного позики – все ті ж високі відсотки (30-70%). Їх можна знизити, шляхом надання застави та додаткових гарантій небанківській організації. В їх ролі може виступити обладнання, товар, цінні папери, транспорт і багато іншого. Виняток становить застава житла. Оформляти іпотечні позики МФО заборонено законом.

При наданні застави можна отримати позику на суму до 400 тис. грн. При цьому мікрофінансова організація оцінить заставне майно і видасть кредит в межах 80-90% від суми застави. Проте таку мікропозику можна взяти на більш тривалий термін – 1-2 роки.

У випадку з заставним майном, клієнтові все ж таки доведеться повозитися з оформленням документів. Залишаючи під заставу автомобіль, позичальник повинен оформити додатковий договір застави або ж акт прийому-передачі. А це не дуже-то зручно, якщо терміни отримання коштів у вас тиснуть.

А якщо терміново потрібні гроші, але не хочеться переплачувати великий відсоток МФО, можна взяти участь в програмі держпідтримки. У ній беруть участь некомерційні мікрофінансові організації, що пропонують знижену процентну ставку. Такі пільгові мікропозики можна отримати під 5% річних на термін до двох років і на суму до 1 млн. грн.

  Великий вибір кредитних програм

Незаперечним плюсом швидких позик є велика різноманітність кредитних програм. Тут вам швидкі «позики до зарплати» (видаються на термін не більше 30 днів і суму до 20 000 грн.), і спеціальні «позики до зарплати» (терміном до 15 днів і на суму до 10 000 гривень) і «Довгі позики» – на термін до року і на суму до 50 000 і більше гривень).

Любителі брати товари в кредит, можуть скористатися POS-мікропозиками. Вони дозволяють придбати побутову техніку в борг, і під не дуже високий відсоток (0,1% в день, але не більше 37% річних). Мінус – кредитні кошти не видаються готівкою, а переправляються безпосередньо в магазин.

«Береш чужі на час, а повертаєш свої і назавжди»

Отримати швидку позику на карту, нескладно. А ось повертати мікропозику для багатьох стає справжньою проблемою. Залежно від обраної кредитної програми, повернення боргу здійснюється наступними способами:

  • Єдиним платежем (повертається вся сума кредиту, включаючи відсотки).
  • Частинами (раз в 14-30 днів) або єдиним платежем.

Всі умови повернення позик зазвичай вказуються в кредитних договорах. І тому їх краще спочатку вивчити, перш ніж підписувати.

Прозорість умов кредитування

Небанківські фінансові організації, що працюють легально, вважають за краще не тримати в таємниці свої умови. Вони обома руками «за» прозорість і чесність. І тому будь-яке МФО з радістю погодиться розрахувати повну суму позики, з урахуванням переплати і відсотків.

Як бачите, оформлення мікропозик, має свої плюси і мінусами. Незаперечний мінус – високі відсотки. Вагомий плюс – простота і висока швидкість отримання. Такі позики необхідно брати і віддавати в зазначені терміни. В іншому випадку вас чекає велика переплата з урахуванням штрафних санкцій та додаткових відсотків за кожен прострочений день.