Погана кредитна історія, але потрібні гроші: як отримати кредит?

Зіпсувати фінансову репутацію досить просто. Кілька навіть незначних прострочень по кредиту, які в будь-якому випадку відображаються в кредитній історії, – і ось ви вже потрапили в категорію ризикованих позичальників.

До недобросовісних клієнтів банки ставляться з великою підозрою. Тому відмови видачі грошей в борг претендентам з непривабливим досьє – не рідкість. Причому кредитору ніколи розбиратися, з якої причини ви прострочили платіж: захворіли, потрапили під скорочення, стали жертвою форс-мажорних обставин і так далі. Фінансова організація не стане входити в положення – вона орієнтується лише на інформацію, отриману з кредитної історії.

Проте, взяти позику можна навіть з негативної КІ. Як це зробити – розповідаємо далі.

Кредит від банку – це реально

Якщо ви знаєте, що у вашому фінансовому досьє є проблемні пункти, шукайте банк, який лояльний до таких позичальників. Їх небагато, але вони є. Ознайомитися з програмами таких кредиторів можна на інтернет майданчиках-агрегаторах відповідної тематики. Правда, будьте готові до того, що вам запропонують кредит під відсотки вище, ніж такому ж здобувачеві, але який має ідеальну кредитну історію.

На організації, які демонструють категорично неприйнятну позицію по відношенню до неплатників, не варто навіть витрачати час. Відмова в цьому випадку гарантована, до того ж, вона заноситься в кредитну історію, чим ще більше погіршує ваше становище.

Підібравши декілька банків, в яких у вас є реальний шанс стати позичальником, дійте наступним чином:

 • подайте заявки відразу в 2-3 банки. Якщо всі три схвалять кредит – нічого страшного, ви маєте право вибрати підходящу пропозицію, а на інші просто не відповідати;
 • підготуйте довідку про доходи. Це може бути довідка про зарплату з місця роботи, про пенсії з Пенсійного фонду, про допомогу з органів соцзахисту;
 • зберіть інші документи, які потребують банк;
 • не зайвим буде заручитися підтримкою поручителя;
 • потрібно завжди тримати телефон при собі. Вам обов’язково будуть дзвонити. Ігнорування дзвінків може стати причиною для скасування вже винесеного позитивного рішення.
Кому відмовлять з високою часткою ймовірності?

Навіть ті організації, у яких в переліку послуг є опція видачі грошей в кредит заявникам із зіпсованою репутацією, можуть відмовити претендентові, якщо він:

 • має в минулому безліч тривалих – більш 90 днів – прострочень;
 • має незакриті боргові зобов’язання перед іншими кредиторами;
 • не має постійного офіційного доходу.

В цьому випадку можна спробувати зайняти грошей у банку під заставу майна. Процедура нешвидка, так що, якщо терміново потрібні гроші, ініціювати її недоцільно. В інших випадках це – хоча б шанс на те, що вдасться отримати позику.

При цьому краще, щоб поточні заборгованості були закриті. Як варіант – можна взяти короткостроковий кредит у мікрокредітной фінансову структуру і за рахунок нього погасити наявні борги перед банками. Це зручно: гроші на карту прийдуть швидко, після чого ви зможете зайняти у банку під заставу більшу суму під менші відсотки і на більш тривалий термін.

Детальніше про те, як отримати позику у МФО, далі.

Мікрофінансові організації: на що можуть розраховувати недисципліновані платники?

Оформити кредит онлайн в МФО набагато простіше – тут готові позичати гроші навіть позичальникам з поганою кредитною досьє. Є, однак, ряд нюансів, про які слід знати, перш, ніж звертатися в подібні організації:

 • за користування позиковими засобами доведеться заплатити більше, ніж у банку;
 • звернення до МФО фіксується в кредитній історії. Навіть при позитивній відповіді від мікрокредітора і своєчасно виплачений позику такий пункт в майбутньому викличе у банку підозра: раз здобувач звернувся в небанківську кредитну організацію, значить, отримати позику в банку у нього не було шансів. Це стане приводом для більш ретельного вивчення не тільки КІ, а й поточного фінансового і матеріального становища потенційного позичальника;
 • не варто думати, що МФО роздають гроші направо і наліво. Вони теж перевіряють кредитну історію клієнта, просто вимоги у подібних організацій більш лояльні. Якщо вам пропонують мікрокредит навіть при дуже поганій репутації, при цьому відразу обіцяють видати велику суму, є сенс насторожитися: можливо, ви маєте справу з шахраями, які спочатку посадять вас в боргову яму, а потім – познайомлять з колекторами. Або візьмуть комісію за послуги, після чого пропадуть назавжди.

Як бачите, отримати кредит навіть з далекої від ідеалу кредитною історією можливо. Головне – підійти до вирішення питання виважено і обдумано. А ще – звертатися в ті організації, шанс успішної співпраці з якими максимально високий.