Терміново потрібні гроші. З чого почати?

У кожного з нас виникали проблеми, пов’язані з грошима. Бувало таке, що з якоїсь причини терміново потрібні гроші. І добре, якщо у вас є певна сума, раніше відкладена на чорний день. Але що робити, коли таких коштів немає? З чого почати? Куди бігти? І за що хапатися?

Стоп паніка. Міркуємо тверезо

Перше, що потрібно зробити – сісти і заспокоїтися. Поспіх ще ніколи не приводив до гарних результатів. Поміркуйте, скільки реально часу у вас є. Виходячи з цього розгляньте можливі варіанти для отримання необхідної суми.

Для цього можна взяти аркуш паперу, або створити документ word на комп’ютері, де ви розпишіть конкретну суму, терміни і потенційних кредиторів. Сюди повинні потрапити всі ті, хто може видати вам кредит, відповідно до необхідної вам суми, і передбачуваними термінами надання позики.

Надійність насамперед

Другий, що потрібно зробити – вибрати зі списку всіх осіб і організації, які можуть надати вам позику, найбільш ненадійних або сумнівних. Сюди можна віднести друзів і знайомих. Не дарма ж кажуть, якщо хочеш пізнати людину ближче, дай або візьми у нього в борг. Найчастіше відносини псуються якраз на тлі фінансів.

Окремо виділіть банки і небанківські організації. Увійдіть на сайт регулятора і перегляньте відомості про ці організації в офіційних реєстрах. Таким чином ви дізнаєтеся, чи варто довіряти подібним установам чи ні.

Пам’ятайте, що ви хочете взяти гроші в кредит. А це означає, що через певний час їх потрібно буде повертати. І тому важливо, щоб потенційні кредитори були офіційно зареєстровані регулятором і діяли в рамках законодавства. Витратьте на вивчення даного матеріалу трохи більше часу, щоб убезпечите себе та своїх близьких від негативних наслідків в майбутньому.

Не забувайте про те, що самою відповідальною особою з вашого боку, є та людина, яка і бере кредит під відсотки. Саме позичальник несе відповідальність за отримані від кредитора позикові кошти.

При невиконанні своїх обов’язків це загрожує накладенням штрафних санкцій і додатковими відсотками за несплату. У гіршому випадку вас чекають судові позови і проблеми з колекторами. В результаті зіпсовані нерви і погана кредитна історія.

Реальний погляд на речі

Третє, що потрібно зробити, реально поглянути на речі. Обміркуйте реальний стан справ, оцінивши ваші потреби і можливості. Дайте відповідь собі на питання: «Що конкретно ви можете запропонувати і зробити, щоб отримати кредит оналйн»? Так, в більшості банківських організацій для видачі позики необхідно відповідати певним критеріям, серед них:

  • Наявність громадянства.
  • Відповідність встановленим віковим нормам (в залежності від банківської політики вік потенційних позичальників може відрізнятися).
  • Мати постійне місце роботи (оформляючи кредиту на карту в банку, потрібно мати певний робочий стаж, наприклад, безперервно працювати на одному місці 3-4 місяці і мати загальний стаж – від року і вище).
  • Наявність постійної реєстрації і проживати в регіонах присутності фінансової організації (необхідна умова для позик до 200 000 грн.).

При оформленні позики багато кредиторів вимагають надати їм довідку про доходи. Але ж це не завжди можливо, особливо, якщо ви працюєте неофіційно.
Якщо вам потрібна велика сума, фінансові організації мають право убезпечити себе і попросити надати заставне майно. Це можуть бути цінні папери, нерухоме та рухоме майно. Відповідно для отримання таких позик знадобиться час на збір всієї необхідної документації, включаючи процес оцінювання вашого забезпечення (застави).

Але де взяти гроші, якщо ви не в змозі витрачати час на всю цю паперову тяганину і у вас немає можливості віддавати щось цінне під заставу грошової суми? Тоді вам підійдуть кредити без застави.

Суми у таких позик невеликі, а терміни будуть менше. При цьому через можливий ризик відсотки у таких позик – високі.

Простота і надійність

Якщо немає можливості збирати документи, оформляти страховку або надавати заставне забезпечення, можна взяти позику на карту у МФО. Такі організації видають гроші швидко і ставляться лояльно до своїх клієнтів. Так, якщо при зверненні в банк у вас немає ніяких гарантій, що ваш кредит схвалять, то подаючи заявку в МФО, така можливість є.

Але це не означає, що вони роздають гроші наліво і направо. Для оцінювання кредитоспроможності потенційних клієнтів у них є свої критерії і методи. Але зате відсоток вдалого звернення до таких організацій вище, ніж при подачі заявки в банк.

При первинному зверненні до небанківської організації можна отримати від 1000 і до 10000 грн. При вдалому погашенні попередньої позики розмір суми можна збільшити до 20 000 гривень.

Мікропозики можна отримати на термін від декількох днів і до місяця. При повторному зверненні в багатьох МФО передбачено продовження терміну кредитування ще до 28-30 днів. Процентна ставка при цьому стартує від 0% в день (часто вона поширюється тільки на кілька днів, а після починає рости). Наприклад, при 1% в день – ви отримуєте 30% в місяць.

Як вирішити, що МФО вам підходять?

МФО вам підходять, якщо ви не хочете витрачати багато часу і бажаєте отримати невелику суму і швидко. Тут видають позики за паспортом. Не потрібно брати довідку про доходи. Отримати гроші можна без офіційного працевлаштування, навіть при зіпсованії або відсутньої кредитної історії. Також невеликі суми можна взяти при ще непогашених кредитах.