Як без застави отримати кредит?

Бувають такі моменти, коли грошей на покупку тих чи інших речей, послуг не вистачає. Займати у сусідів або друзів і колег – це невихід. А заробити потрібну суму в найкоротші терміни просто нереально. І тоді на допомогу приходить кредит. Як його взяти, не використовуючи заставне забезпечення та поручительство третіх осіб? Ділимося Лайфхаками.

Терміновість або надійність?

Коли виникає потреба в позикових коштах, на думку спадає тільки банк. Так уже повелося, що у багатьох займ асоціюється з цією фінансовою організацією. На ділі ж існує маса варіантів і крім банку. Наприклад, можна отримати гроші в небанківської організації, у приватної особи або ставши членом якогось кооперативу.

До слова, в деяких країнах прийнято грати в, так звану лотерею. Група людей негласно домовляється про щомісячні внески. В кінці кварталу або півріччя кожен член такої групи тягне жереб. І той, кому пощастить, зриває весь банк і забирає всі гроші. Решті ж доводиться чекати свого щасливого дня.

На відміну від банку або акредитованого МФО, подібні лотереї засновані виключно на довірі. Це небезпечне і невдячна справа, адже хтось може забрати гроші і втекти. І тому важливо робити вибір на користь реальних пріоритетів позичальника. Що вам важливіше: терміновість або безпека?

Брати гроші в кредит необхідно у перевірених організацій, зареєстрованих в реєстрі регулятора. Пам’ятайте про те, що ви берете кредит під відсотки, а значить звертайте увагу на реальну суму з урахуванням відсотків, зазначених в кредитних договорах.

Також варто враховувати свою кредитоспроможність. Чи зможете ви в найкоротші терміни зібрати необхідний пакет документів для банка або, віддасте перевагу отримати кредит онлайн за паспортом.




Відвідувати офіс або сидіти вдома?

Вибираючи відвідати банк або МФО, задумайтеся про зручність. У багатьох банках для оформлення позики необхідна особиста присутність. При цьому подати заявку на кредит можна онлайн, а ось оформити позику з подальшим зарахуванням коштів на карту або отриманням готівки, можна тільки оффлайн.

Більшість мікрофінансових організацій працюють в віддаленому режимі. Хочете кредит на карту? Будь ласка. Заповніть анкету на сайті або в додатку та отримуйте кредитні кошти через 15 хвилин після схвалення заявки.

Чи потрібна заставу для позики?

Застава необхідна лише при отриманні великої суми і з метою зниження процентної ставки. Наявність застави – своєрідна страховка банку або МФО. Вона зумовлює  впевненість, що ви точно погасите кредит. Не кожен захоче розлучатися з предметом застави.

Позики без застави вважаються найдорожчими, оскільки збільшують ризики кредитора не повернути свої гроші. А, отже, відсотки по таких позиках дуже високі.

Для того щоб себе підстрахувати, деякі кредитори наполягають на оформленні додаткової страховки.

Куди звертатися в пошуках інформації?

Якщо ви не знаєте, де взяти гроші без заставного забезпечення, почніть з фінансових порталів і перевірених кредитних майданчиків. Наприклад, можна увійти на minfin.com.ua або finance.ua. Тут є майстер підбору кредитів, який допомагає підбирати відповідну кредитну організацію і вид позики з урахуванням ваших побажань. Зокрема, необхідно вказати суму, передбачуваний термін кредитування.

Головна перевага таких фінансових майданчиків – можливість знайти мікропозики, споживчі кредити і нецільові позики в одному місці. На них працює зручна система фільтрації за сумою, термінами, процентної ставки і видах кредитів. Більш того, про кожну організації можна знайти інформацію окремо. Тут вказані номери ліцензій, є відомості, занесена чи організація до реєстру МФО або банківських організацій.

Як варіант можна звернутися до кредитного брокера. Цей фінансовий посередник допоможе вам отримати гроші на карту за певну комісійну винагороду. При цьому він теж врахує ваші побажання. Особливо це актуально, коли терміново потрібні гроші.

Офіційний сайт регулятора

Безцільові невеликі позики без заставного забезпечення можна отримати в мікрофінансових організаціях. Залежно від фінансової політики організації сума мікропозик в такому випадку складе від 3 000 до 10 000 грн. Знайти МФО, що працюють офіційно, можна на сайті Національного Банку України.

При цьому у кожної небанківської організації свої правила гри. Наприклад, при первинному зверненні ви зможете отримати 3 000-5 000 грн. При подальшому зверненні і своєчасно погашений кредит, ця сума може збільшуватися.