Як безпечно отримати гроші онлайн?

Віртуальне кредитування – один із способів отримати кредит без особистої присутності в офісі банку або МФО. Для цього необхідний доступ до мережі, комп’ютер, мобільний телефон або планшет. З настанням пандемії цей спосіб стає все більш актуальним: мінімум контактів з людьми, ніяких зусиль і отримання коштів, не виходячи з дому.

Гроші в кредит можна отримати на карту або на банківський рахунок в день звернення. При цьому швидкість зарахування кредитних коштів безпосередньо залежить від вашого банку і займає від 1 до 5 днів.

Як це працює?

Щоб взяти кредит під відсотки необхідно:

 • Залишити кредитну заявку на сайті банку або МФО.
 • Вказувати державний в спеціальній формі свої контактні дані.
 • Вибрати один з доступних варіантів кредиту.
 • Дочекатися схвалення фінансовою організацією кредитної заявки і отримати свій кредит онлайн.

Подати заявку на кредит можна не тільки на офіційному сайті кредитної організації, а й шляхом відправлення СМС або використання спеціального мобільного додатку. Зручно? Безперечно. Але чи безпечно?

Чим небезпечні онлайн кредити?

Бажаючи отримати кредит на карту онлайн, позичальник ризикує зустрітися з фінансовими шахраями. Такі завжди націлені на отримання грошей для себе, а не на видачу коштів вам. Наприклад, вони кажуть, що ваш кредит без застави схвалений, але в вашому місті немає їх представництва і вони просять сплатити комісію за перерахування коштів. Або пропонують оформити страховку, яку рекомендують оплачувати заздалегідь. І якщо шахраям вдається отримати з вас хоч щось, вони просто зникають, не відповідають на дзвінки і навіть змінюють адресу сайту.

Як убезпечити себе і отримати кредит безпечно?

Замислюючись про те, де взяти гроші, не варто забувати і про здоровий глузд. Перед тим, як вестися на найнижчий відсоток за позикою, перегляньте декілька можливих варіантів. Це можуть бути банки, МФО, приватні банкіри. Все залежить від того, на яку суму ви розраховуєте, і які документи готові надати кредитору.
Так, в банках позику на карту видають громадянам України у віці від 18 і до 85 років. Кредит зазвичай оформляється за паспортом і номером СНІЛС. Потенційний позичальник повинен мати постійний дохід, від 5 000 – 8 000 гор. на місяць (з урахуванням вирахування податків) і безперервний трудовий стаж 3-4 місяці.

У мікрофінансової організації можна отримати короткостроковий кредит за паспортом. Це хороший варіант, коли терміново потрібні гроші, а часу на збір всіх необхідних документів немає. Але який би варіант ви не вибрали, перед прийняттям остаточного рішення, зверніть увагу на наступні дані:

 • Наявність дозвільної документації та відповідність номера ліцензії з номером в реєстрі регулятора.
 • Наявність відкритої документації (фінансової звітності, статутних документів).
 • Наявність правової форми у кредитної організації, яка видає гроші на карту.

Візуальна оцінка потенційного кредитора починається з пошукової системи. Переходимо на сайт компанії і дивимося на наявність замочка в адресному рядку. Це означає, що ресурс організації працює з дотриманням захищеного протоколу і всі ваші дані піддаються шифрування.

Оформлення сайту та візуальне оцінювання ресурсу кредитора

Перед тим, як подати заявку на мікропозику або кредит, зверніть увагу на оформлення та наповнення сайту. У шахраїв зазвичай малоінформативне ресурс з поганою графікою. Це говорить про те, що вони не хочуть вкладати гроші в його оформлення. На таких ресурсах основний упор робиться на привабливі гасла у вигляді: «У нас найнижчі відсоткові ставки», «100% схвалення кредиту», «Видаємо позички навіть безробітним».

Уважно вивчіть реквізити фінансової організації. У справжніх організацій вказано кілька телефонів для зв’язку, є чат-підтримки користувачів, електронна, фізична та юридична адреси. Зверніть увагу на наявність на сайті документації.

Всі організації, що видають позики, повинні міститится в єдиному реєстрі регулятора. Для того щоб знайти надійні небанківські організації, наприклад, МФО, потрібно виконати наступні дії:

 • Увійти на сайт Національного Банку України.
 • Вибрати вкладку «Документи і дані».
 • Перейти в «Реєстри».
 • Вибрати тему «мікрофінансування».
 • Завантажити файл з офіційно зареєстрованими мікрофінасовимі організаціями.

Не зайвим буде звірити номери, зазначені на ліцензії. У шахраїв вони можуть бути відсутніми, або належати абсолютно іншим компаніям.

Ще можна спробувати зателефонувати за вказаним номером. Часто до шахраїв просто не додзвонитися. Лінія зайнята або ніхто не піднімає трубку. Якщо ж представник кредитора йде на контакт, попросіть його провести розрахунки передбачуваної суми позики. Нехай розпише і озвучить детальний план погашення. На даному етапі багато шахраї сходять з дистанції.

У чесних кредиторів завжди можна запитати про всі деталі оформлення, погашення та інші нюанси. На багатьох сайтах хороших фінансових організацій є онлайн-калькулятор, який дає можливість виконати всі розрахунки візуально та самостійно. Так ви зможете побачити суму передбачуваної переплати і багато іншого.

Обов’язково варто уточнити, чи передбачає ваш кредитний договір дострокове погашення. Часто, погашаючи кредит завчасно (вносячи щомісячні платежі більшою сумою) можна заощадити на переплату.

І якщо після всіх питань і візуальної оцінки сайту кредитора, у вас більше не залишилося ніяких сумнівів, залишайте заявку і сміливо оформляйте свій займ.